Zde se dozvíte základní informace o světě Jharkendaru a rozvrstvení kastovní společnosti prastarých. Postupně zde budeme přidávat další důležité informace, které Vám pomohou proniknout do role a užít si svět Jharkendaru.

 

Geografie

Jharkendar je část ostrova obklopená z jedné strany mořem a z druhé strany neprostupným pohořím. Místo, kde se nachází naše osada, je situováno na úrodné louce pod zříceninou prastaré pevnosti s mohutnou válcovou věží. Na protilehlé straně osady se nachází řeka s průzračně čistou pitnou vodou. V západní části řeku obklopuje džungle s bažinami a v jihozápadní části se na řeku napojují další přítoky a ta ústí do moře. U ústí řeky se nachází nově vybudované molo, kde kotví několik člunů.

 

Bestiář

Ve světě Jharkendaru můžeme nalézt jak zvěř, která se hodí pro chov, tak prastará monstra, jež skrytá ve stínech rostou do obludných rozměrů a každý příčetný dobrodruh se jim radši velkým obloukem vyhne. Jako vhodný příklad můžeme uvést všem známou stínovou šelmu, nebo ještě obávanějšího černého trolla. Většinu zvířat a nestvůr tohoto bohy zapomenutého koutu světa stejně nikdo nezná. Vyrazte na průzkum a setkejte se s nimi tváří v tvář!

 

Rostliny a příroda

Jharkendarská vegetace je velmi rozmanitá a na ostrově můžete nalézt smíšené lesy z mírného pásu i neprostupnou džungli, která se rozkládá v bažinách ve spodní třetině řeky. Skladba rostlin se různí podle lokalit, které jsou úzce navázány na konkrétní ekosystémy, proto můžeme najít jednotlivé typy rostlin pouze na určitých místech. Vyskytují se zde jak známé byliny, které se dají využít v oboru alchymie a bylinkářství, tak i nové neznámé rostliny.