Systém magie a gestikulací je inspirován systémem z Gothic larpu.

Jsou převzaty gestikulace a kouzla. Zjednodušili jsme systém magie a božský vliv nahradili magickou energií. Způsob získávání magické energie dále závisí zejména na RP kněžích.

V této sekci magii představíme jak budoucím kněžím, tak hráčům, na které může být seslána a oni by měli adekvátně zareagovat. Výsledný efekt magie by měl být podobný efektům ze hry Gothic s přizpůsobením pravidel pro role playing.  V systému je kladen důraz na celkové vytvoření kouzla. Stavba magické formule je tvořena spojením gestikulace a slovního obratu, přičemž se složitost formule odvíjí od konkrétní úrovně a síly kouzla. Přeci jenom provozování magie by mělo být něco náročného, u čeho se musí přemýšlet. Vyšší úrovní magie jsou rituály, které se dají uskutečnit dle konkrétního návodu. Při rituálech je většinou zapotřebí účasti větší skupiny lidí, ze kterých mág čerpá a usměrňuje božský vliv.

Magie ve světě Gothic se dělí podle bohů, kteří ji svým věrným propůjčují.

Každý mág by si sebou měl přivést tento seznam věcí potřebných k čarování, použití těchto věcí bude vysvětleno postupně níže.

– Kouzelnickou knihu

– Měkčené bambule (nejlépe v barvě mágovy magie)

– Rýži

– Psací potřeby, ideálně dobové

– Popřípadě hůl, ale ta není povinná

Mágové v Gothicu nikdy nebyli omezeni, co se týče zbraní.

 

Svitky magie, magické energie a magické formule

Svitek_Magie

Svitek_magické energie

magické_formule

 

Odkaz na Thoronovy gestikulace

Gestikulace ke stažení

 

Adanosova magie

Magie Adanose je založena především na vodě a ledu, udržuje rovnováhu a slouží  k uzdravování a podpoře spolubojovníků.

MAGIE_Adanose_2019

 

Innosova magie

Magie Innose je založena výhradně na ohni, slouží k ochraně života, ale jako nástroje k zapuzení zla používá destrukci a ničení

MAGIE_Innose_2019

 

Magie divoké přírody

Magie země a mysli, jako nástroje používá především vítr a matení mysli. Ze všech magií je tato prozatím nejméně probádaná a mnoho věcí se o ní zatím ještě neví.

MAGIE_Divoke_prirody 2019

 

Beliárova magie

Démonická magie necromancerů, vzývajících smrt a utrpení. Velice mocná magie, kterou lidé zavrhují a proto je přísně zakázána. V Jharkendaru zatím nebyla její přítomnost kastou kněžích zaznamenána.