index

Léčitelé se starají o fyzickou i duševní pohodu celé společnosti. Mají na starosti pěstování plodin na poli a lov zvěře v divočině. Pokud se vám přihodí úraz při práci, nebo onemocníte, tak jsou to právě oni, kdo vám pomůže. Označení léčitel má tedy význam symbolický i faktický. Tato kasta je nepostradatelnou součástí společnosti, jelikož zajišťuje zásobování celé osady, a proto má mnoho členů. Život v této kastě má svá úskalí, ale má i své nepopiratelné výhody. Pro některé je to pocit z dobře odvedené práce. Pro jiné je to snadný přístup k čerstvě uvařenému pivu a ubalenému stéblu Severního soumraku.

Perk léčitelů – Polní felčar

Všichni léčitelé již umí díky svému letitému tréninku unikátní pekr – Polní felčar. Tento perk léčiteli umožňuje během šarvátky a těsně po ní ovázat rány i těžce raněným hráčům, nebo hráčům sraženým k zemi a zachránit jim tím život. Mohou také ošetřovat lehká zranění a zlomeniny, které se díky včasnému ošetření zhojí v lazaretu dvakrát rychleji.

Doba uzdravení lehkého zranění v lazaretu: (Standardně 10 min; při ovázání v poli: 5 minut)

Doba uzdravení těžkého zranění v lazaretu: (Standardně 20 min; při ovázání v poli: 10 minut)

Doba uzdravení ze sražení k zemi (kómatu) v lazaretu: (Standardně 30 min; při ošetření v poli: 15 minut)

Jak perk Polní felčar funguje herně

Herně musí mít každý polní felčar v brašně herní obvaz (Gáza nebo pruh látky), který raněnému reálně ováže a zastaví tím krvácení. Obvaz by měl být patřičně utažený, aby na ráně držel, dokud se zranění nezahojí. Po ovázání se zranění vyléčí, pokud je raněný v klidu.

 

Standardně:

Lehké zranění končetiny: 10 minut

Těžké zranění trupu, kombinace trup, končetina atp.  15minut.

Sražení k zemi: 30 minut.

(Při pobytu v lazaretu se doba uzdravení zkracuje na polovinu)